POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną wiele planowanych wydarzeń stało się nieaktualnych lub zmieni się ich termin.
Dlatego, w celu ustalenia czy termin danego wydarzenia jest aktualny, prosimy o kontakt z organizatorami.
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online NOWOŚĆ
 
 
19-01-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Muzyka polskiego i włoskiego baroku // Koncerty mistrzejowickie
ZAPRASZA
Klub "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
os. Złotego Wieku 14
31-616 Kraków
tel/fax (12) 648 08 86
http://www.kuznia.edu.pl
klub@kuznia.edu.pl
miejsce:
Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86
18:00
WSTĘP WOLNY
» Muzyka
Już w niedzielę (19.01.2020 r.) zapraszamy do kościoła pw. św. M. M. Kolbego, na os. Tysiąclecia 86 na koncert w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Camerata Cracovia. Wstęp wolny.

Camerata Cracovia:
Adrianna Bujak – sopran,
Marta Trybulec – sopran,
Mateusz Kowalski – viola da gamba,
Ireneusz Trybulec – lutnia, kierownictwo muzyczne.


W styczniu 2012 roku rozpoczęliśmy w pięknej, mistrzejowickiej świątyni cykl Koncerty Mistrzejowickie. Przez osiem lat, w ponad 70. koncertach wystąpiło dla Państwa wielu wspaniałych artystów, którzy swoją muzyką, pieśnią i poetyckim słowem dostarczali słuchaczom głębokich przeżyć i artystycznych wzruszeń.

Od początku organizatorami koncertów są: Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Cypriana K. Norwida, Parafia pw. św. M. M. Kolbego i Rada Dzielnicy XV.

Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczny udział w naszych koncertach, żywy i często spontaniczny odbiór, co tworzy ich niepowtarzalną atmosferę.

W Nowym Roku 2020 życzymy Państwu samych dobrych dni w zdrowiu, spokoju i rodzinnej radości, oraz kolejnych muzycznych przeżyć.

&&&&&&

Camerata Cracovia jest jednym z najdłużej działających zespołów muzyki dawnej związanych z Krakowem. Zespół powstał w 1987 roku, a jego założycielem jest lutnista Ireneusz Trybulec. Repertuar zespołu stanowi głównie muzyka baroku i renesansu wykonywana na dawnych instrumentach.

Camerata Cracovia występowała niemal w całej Europie m.in. Niemcy, Francja, Austria, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Litwa, Ukraina. Współpracowała z aktorami: Anną Dymną, Jerzym Trelą, Krzysztofem Globiszem, Jerzym Zelnikiem, Krzysztofem Góreckim, łącząc na koncertach dawną poezję z muzyką. W swoim artystycznym dorobku Camerata Cracovia posiada wyjątkowy album, nagrany w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Są to „Kanty polskie i ruskie” dokumentujące odkrycie w rękopisach rosyjskich, nieznanych pieśni staropolskich.

Koncerty Mistrzejowickie - projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, dzięki życzliwości mistrzejowickich parafii i pomocy Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice. Koncerty odbywają się raz w miesiącu (niedziela), nieprzerwanie od 2012 roku. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej i sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej, a wstęp wolny umożliwia zainteresowanym bezpłatny udział w ciekawych i wartościowych wydarzeniach artystycznych.

Koncerty Mistrzejowickie odbywają się pod honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN
https://www.facebook.com/KlubKuzniaOKN/
http://okn.edu.pl/
Miejsce:
Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury